• I miejsce w II Konkursie Pieśni Marynistycznej w Wejherowie

          • Dnia 09.04.2024 przeprowadzono II Konkurs Pieśni Marynistycznej w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta – wydarzenie towarzyszące XXVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. 

            Nasi Uczniowie, przygotowani przez Panią Dorotę Muża -Szlas zdobyli 1 MIEJSCE w kategorii - zespoły klas IV- VIII. Szkołę reprezentowali:

            Antonina Buja

            Hanna Klebba

            LIlianna Poerling

            Kuba Rabczenko

            Jagoda Styn

            Maja Styn

            Marta Tarkowska

            Zofia Thiel

            Zuzanna Zasada

            W kategorii solistów klas VI - VIII  I miejsce otrzymał Kuba Rabczenko.

             

            Jesteśmy dumni i gratulujemy!!

          • Różowa skrzyneczka w naszej szkole

          • W naszej szkole walczymy z wykluczeniem menstruacyjnym. Uczennice mogą skorzystać ze środków higienicznych. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Leśnik -Oleszek - naszej szkolnej Pielęgniarce za zakup skrzyneczki oraz Radzie Rodziców za wyposażenie w środki higieniczne.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI UCZNIÓW KLAS 1

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
            
            Jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
            
            Wisława Szymborska

             

            Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki to zawsze długo wyczekiwany moment przez uczniów klas pierwszych. 

            03 kwietnia pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną połączoną z uroczystością „pasowania na czytelnika”.

            Uczniowie klas 1a i 1b podczas zajęć zapoznali się z regulaminem biblioteki, dowiedzieli się jak należy szanować książki, jakie zwierzę jest symbolem biblioteki i dlaczego oraz jak rozpoznać czy dana książka jest wypożyczona z biblioteki. Dodatkowo uczniowie znakomicie odpowiadali na zagadki dotyczące znanych bajek i wierszy. Po złożeniu uroczystej przysięgi pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, które stały się biletem wstępu do biblioteki oraz słodki upominek. Następnie każdy uczeń mógł po raz pierwszy wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.

            Naszym nowym czytelnikom, przyjaciołom biblioteki życzymy , aby wypożyczane przez Was książki zachwycały Was swoim pięknem, cieszyły oczy i pobudzały wyobraźnię i kreatywność. Niech Wam towarzyszą w chwilach radości i smutku, wywołują głośny śmiech i łzy szczerego wzruszenia.

          • 26.03.24 - Dzień gofra

          • W naszej szkole współpraca rodziców, nauczycieli i uczniów nie jest czymś nowym. Doprowadziła ona do szkolnego wydarzenia jakim jest dzień gofra. Niezawodny przepis Iwony Adrian, przedsiębiorcza Ewa Nowotarska oraz zaradna Hania Czerwicka. Do zbudowania dzisiejszej fabryki  potrzebowały tylko kilka gofrownic i chętnych do pracy uczniów. Korytarze szkolne wypełnił zapach pieczonych gofrów.Oj... Klientów to im nie brakowało!Samorząd uczniowski ponownie zasilił swój budżet, by go następnie spożytkować na obiecane uczniom kanapy.Wszystkim uczestnikom oraz Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy i już nie możemy się doczekać dnia gofra w przyszłym roku.

          • DZIEŃ MATEMATYKI w naszej szkole

          • Dzień  Matematyki w szkole w Kostkowie

             

                      Dnia  22  marca  2024 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kostkowie  świętowaliśmy  Dzień Matematyki. Obchody  tego  święta  zorganizowano po to, aby pokazać inną  stronę  matematyki – to, że  może być  ona przyjemna i  dawać  radość.

            Matematyczne  zmagania objęły  uczniów  klas IV – VIII. 

            Klasy wytypowały  swoich  przedstawicieli  do  rozgrywek matematycznych. Hasłem  przewodnim  tegorocznych  zmagań było: ,, Pieniądze to nie wszystko”. Drużyny  klasowe  z  zapałem  walczyły  o  laur  zwycięstwa oraz  nagrody  dla  siebie  i  swoich  kolegów i koleżanek   z  klasy.

             Wśród  zespołów klas IV – VI zwycięstwo  w  turnieju  odniósł  duet  klasy

            IV a.  Natomiast  wśród  klas VII - VIII  najlepszą  drużynę   stanowili uczniowie  klasy VII b.

            Na  zakończenie  do  rozgrywek  matematycznych  uczniowie  zaprosili  nauczycieli, przygotowując  dla  nich  specjalne  wydanie Matematycznej  Familiady. Ta  część  obchodów  wzbudziła  najwięcej  emocji  wśród  uczniów. Zwycięska  drużyna  otrzymała  pyszny  matematyczny  tort.

                      W  tym  dniu nie  tylko  miłośnicy  matematyki  mogli  poczuć  magię  tej  nauki. Cały  harmonogram  oprócz  zabaw, konkursów, zagadek i zadań  matematycznych  zawierał  sporą dawkę  humoru, zapewniał  uczniom  rozrywkę, jednocześnie  ucząc i  wzbogacając  ich  wiedzę  z  zakresu  matematyki.

            Celem  tego  dnia  było  uświadomienie, iż  matematyka  wcale nie musi  być nudna!

                      Organizatorkami  tego  dnia  w  szkole  były   nauczycielki  matematyki – p. Alicja  Goyke  i p. Katarzyna Ekalt.

             

          • Zajęcia kulinarne w klasie 2c

          • 7 marca 2024r. w klasie 2 c odbyły się zajęcia kulinarne - pieczenia gofrów, które poprowadził Pan Kamil Smulewicz w ramach współpracy z rodzicami. Gofry były przepyszne, a dzieci przeszczęsliwe.

          • Warsztaty muzyczne

          • W dniu 28.02.2024 roku uczniowie klas 3-8 uczestniczyli w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez Pana Michała Hajkowicza.

          • Kiermasz rzeczy używanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kostkowie

          • Piękniejszego widoku w ostatnim tygodniu lutego nauczyciele z Kostkowa nie mogli sobie wyobrazić. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował kiermasz rzeczy używanych. Rodzice zabrali się za porządki w swoich domach i oddali na rzecz społeczności szkolnej: planszówki, książki, zabawki i wiele innych rzeczy, które dzięki tej akcji zyskały drugie życie. Korytarze szkoły wybrzmiały gwarem prawdziwego rynku, a atmosfera była sprzyjająca, by uczyć dzieci przedsiębiorczości.

            Zorganizowano stanowiska poszczególnych klas, wyceniono przedmioty, rozdzielono zadania i już! Wszystko działo się już samo… Dzieci młodsze chętnie kupowały przedmioty, z których starsi koledzy już wyrośli. Klasy starsze próbowały szczęścia w targowaniu i czyhali na promocję. Dzień pełen nowych doświadczeń oraz powodzeń, bo wszystko miało swój cel.

            Uczniowie ze szkoły w Kostkowie mają plany na zagospodarowanie korytarzy szkolnych. W imię powiedzenia „Bez pracy nie ma kołaczy” – nie tracą czasu i realizują swoje cele. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękują wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie.

          • Jak wykonać gniotka?

          • Klasa 2 c na kółku przyrodniczym wykonała gniotka. Do jego wykonania potrzebowaliśmy: mąkę ziemniaczaną, balony, plastikowa mała butelka, lejek, łyżka oraz wełna i mazaki.

          • Lektura w pudełku

          • Klasa 2 c wykonała pracę plastyczną lektury pt. Zaczarowana zagroda. Pracy było dużo,  dzieciom taka forma omówienia lektury bardzo się spodobała.

          • Jasełka w Domu Seniora

          • W środę 24. 01 uczniowie klasy 1a odwiedzili Pensjonariuszy Domu Seniora z inscenizacją jasełek oraz życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po zakończeniu przedstawienia obdarowali seniorów drobnymi słodkimi upominkami, laurkami i oraz figurkami Dzieciątka Jezus na sianku. Za piękny występ młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami. Na twarzach Dziadków malowały się radość, wdzięczność i wzruszenie, które były największą nagrodą dla zdolnych pierwszaków. 

          • Jak wykonać ciastolinę?

          • Do wykonania ciastoliny potrzebujemy mąki tortowej, kremu do rąk oraz barwników spożywcych. Wszystkie składniki mieszane są do momentu otrzymania jednolitej masy. Ciastolina wykonana na kółku przyrodniczym klasy 2c.

          • Dzień śpiocha

          •  

            Dnia 12.01.2024r w piątek odbył się w naszej szkole Dzień śpiocha, który zorganizował SU. Każdy mógł się przebrać w piżamę, szlafrok, kocyk, bambosze itp. Dzień był przez to kolorowy i wesoły, dużo uczniów oraz nauczycieli przyłączyło się do tej akcji. SU bardzo dziękuje wszystkim osobom: nauczycielom i uczniom, którzy się przebrali uświetniając w ten sposób ten dzień.

          • Dzikie wysypiska śmieci - eksperyment w klasie 2c

          • Dzieci z klasy 2 c uczęszczający na kółko przyrodnicze wykonali eksperyment pt. "Dzikie wysypiska śmieci". Do wykonania potrzebowaliśmy kolorową bibułę, wodę w spryskiwaczu, ręcznik papierowy i folię spożywczą.

            Przygotowanie:

            Przygotuj podłoże, czyli złóż na pół jeden listek ręcznika papierowego. Wybierz i połóż na ręczniku 4–5 pasków bibuły, nadaj im nazwy najczęściej wyrzucanych odpadów, które widziałeś w lesie lub przy drogach. Teraz na przygotowany model wysypiska spadnie deszcz, więc spryskaj je wodą i obserwuj, jak zmieni się zabarwienie podłoża? Gdzie wnikają kolorowe barwniki, czyli substancje pochodzące z odpadów?

            W prawidłowo przygotowanych wysypiskach odpadów podłoże jest oddzielone nieprzepuszczalną płytą lub warstwą folii, a woda z deszczu spływa kanałami do zbiorników, żeby nie zanieczyszczać gleby. Natomiast deszcz padający na dzikie wysypisko śmieci wymywa różne substancje z odpadów i przenosi je do gleby, a nawet do wód gruntowych.

          • Jasełka

          • 20 grudnia Uczniowie ze szkolnego chóru pod kierunkiem Pani Doroty Muża Szlas zaprezentowali Jasełka. Zachęcamy do obejrzenia fotograficznej relacji.