• Jak wykonać ciastolinę?

• Do wykonania ciastoliny potrzebujemy mąki tortowej, kremu do rąk oraz barwników spożywcych. Wszystkie składniki mieszane są do momentu otrzymania jednolitej masy. Ciastolina wykonana na kółku przyrodniczym klasy 2c.

• Dzień śpiocha

•

Dnia 12.01.2024r w piątek odbył się w naszej szkole Dzień śpiocha, który zorganizował SU. Każdy mógł się przebrać w piżamę, szlafrok, kocyk, bambosze itp. Dzień był przez to kolorowy i wesoły, dużo uczniów oraz nauczycieli przyłączyło się do tej akcji. SU bardzo dziękuje wszystkim osobom: nauczycielom i uczniom, którzy się przebrali uświetniając w ten sposób ten dzień.

• Dzikie wysypiska śmieci - eksperyment w klasie 2c

• Dzieci z klasy 2 c uczęszczający na kółko przyrodnicze wykonali eksperyment pt. "Dzikie wysypiska śmieci". Do wykonania potrzebowaliśmy kolorową bibułę, wodę w spryskiwaczu, ręcznik papierowy i folię spożywczą.

Przygotowanie:

Przygotuj podłoże, czyli złóż na pół jeden listek ręcznika papierowego. Wybierz i połóż na ręczniku 4–5 pasków bibuły, nadaj im nazwy najczęściej wyrzucanych odpadów, które widziałeś w lesie lub przy drogach. Teraz na przygotowany model wysypiska spadnie deszcz, więc spryskaj je wodą i obserwuj, jak zmieni się zabarwienie podłoża? Gdzie wnikają kolorowe barwniki, czyli substancje pochodzące z odpadów?

W prawidłowo przygotowanych wysypiskach odpadów podłoże jest oddzielone nieprzepuszczalną płytą lub warstwą folii, a woda z deszczu spływa kanałami do zbiorników, żeby nie zanieczyszczać gleby. Natomiast deszcz padający na dzikie wysypisko śmieci wymywa różne substancje z odpadów i przenosi je do gleby, a nawet do wód gruntowych.