Z radością informujemy, że Natalia Siecińska, uczennica klasy 5b, została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie „Komiksowa Liga Lektur” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Gdańsku. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego województwa, a Natalia znalazła się w gronie zaledwie dwunastu osób nagrodzonych przez jury.
Praca Natalii przedstawiała historię bohaterki lektury „Ania z Zielonego Wzgórza” w formie komiksu. Celem konkursu było pokazanie, że szkolne lektury mogą być inspirujące, pełne emocji i ciekawych przygód, a także zachęcenie uczniów do twórczego spojrzenia na literaturę.
Komisja konkursowa oceniała nie tylko walory artystyczne i estetykę wykonania prac, ale również umiejętność trafnego wyboru najważniejszych wydarzeń z lektury oraz przedstawienia ich w sposób spójny, interesujący i zrozumiały dla odbiorcy. Komiks Natalii wyróżnił się właśnie połączeniem kreatywności, staranności wykonania oraz dojrzałego opracowania treści książki.
Serdecznie gratulujemy Natalii tego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć. Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w podobnych konkursach. Jak pokazuje przykład naszej uczennicy, pasja, zaangażowanie i odwaga do podejmowania nowych wyzwań mogą zaowocować wspaniałymi osiągnięciami."