• Klasy trzecie w Adventure Park

• 16 września br. odbyła się wycieczka sportowo-integracyjna klas trzecich do Adventure Park w Gdyni.

Pogoda Nam dopisała. Było słonecznie i ciepło, a dzieci były w dobrych humorach.

W Parku czekali już na nas instruktorzy, którzy rozpoczęli z dziećmi ,, leśną ekspedycję”.Wszystkie dzieci były podekscytowane czekającą ich przygodą. Po trwających ok. 2 godz. zmaganiach dzieci wróciły brudne od błota i nieco zmęczone, ale uśmiechnięte i szczęsliwe po aktywnie spędzonym czasie.

To był dla dzieci bardzo miły, pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień zakończony wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

• 📢 Akademia Mocy w naszej szkole! ⚡

• 12.09.2024 mieliśmy przyjemność gościć edukacyjny projekt Akademia Mocy, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Jedna z naszych sal lekcyjnych zamieniła się w prawdziwe laboratorium! 🧪🔬

Uczniowie, ubrani w fartuchy laboratoryjne i gogle ochronne, mieli okazję samodzielnie przeprowadzać fascynujące eksperymenty. 👩‍🔬👨‍🔬 Pracowali nad budową obwodów elektrycznych, a także poznawali tajniki krajowej sieci przesyłowej.

To była niesamowita lekcja praktycznej nauki, która na długo zostanie w naszej pamięci! 🔌📡

Dziękujemy PSE S.A. za tę inspirującą inicjatywę! 🌟

We współczesnym świecie, pełnym wyzwań i zmiennym jak prąd, dla którego zastosowanie znalazł Nikola Tesla, inwestowanie w edukację i rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych staje się kluczowym elementem przyszłego sukcesu zawodowego. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., jako operator Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują unikatową inicjatywę, która otwiera drzwi do fascynującego świata elektroenergetyki.

Akademia Mocy to projekt edukacyjny, który odpowiada na współczesne wyzwania i potrzeby wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji. To inicjatywa skierowana do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z obszarów objętych inwestycjami PSE.

W ramach kolejnej edycji programu zaplanowano serię spotkań edukacyjnych w szkołach zlokalizowanych na terenie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Choczewo-nacięcie linii Gdańsk Błonia-Grudziądz Węgrowo. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z gmin: Krokowa, Choczewo, Gniewino i Łęczyce w województwie pomorskim, w tym młodzież z naszej szkoły.

W Akademii Mocy, poza spektakularnymi pokazami, nacisk kładziemy także na to, aby uczniowie mogli wziąć udział w prawdziwych zajęciach laboratoryjnych – mówi dr inż. Anna Mietlarek- Kropidłowska i dodaje: Z tego względu, podczas wydarzeń, zamieniamy jedną ze szkolnych sal w laboratorium. Uczniowie - w fartuchach laboratoryjnych i goglach ochronnych - samodzielnie prowadzą w nim eksperymenty dotyczące budowy obwodów elektrycznych czy elektrolizy.

Energetyka to dziedzina, która kształtuje nasz świat i wpływa na jakość życia. Akademia Mocy zaprasza uczniów do odkrycia tajemnic tego fascynującego świata. To miejsce, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a nauka nabiera realnego znaczenia.