• Lektura w pudełku

• Klasa 2 c wykonała pracę plastyczną lektury pt. Zaczarowana zagroda. Pracy było dużo,  dzieciom taka forma omówienia lektury bardzo się spodobała.

• Jasełka w Domu Seniora

• W środę 24. 01 uczniowie klasy 1a odwiedzili Pensjonariuszy Domu Seniora z inscenizacją jasełek oraz życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po zakończeniu przedstawienia obdarowali seniorów drobnymi słodkimi upominkami, laurkami i oraz figurkami Dzieciątka Jezus na sianku. Za piękny występ młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami. Na twarzach Dziadków malowały się radość, wdzięczność i wzruszenie, które były największą nagrodą dla zdolnych pierwszaków.

• Warsztaty świąteczne w klasie 1a

• Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 1a w ramach zajęć pozalekcyjnych trwających do godziny 20.00 uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Najpierw stroili choinkę, następnie malowali farbkami gipsowe bombki, które później zawieszali na świątecznym drzewku. Przygotowywali również buty dla Mikołaja: wycinali po dwa z szablonu i łączyli je przeplecioną przez dziurki tasiemką, a na koniec zdobili i podpisywali. Włożyli w to dużo wysiłku i serca, w nadziei, że następnego dnia znajdą w nich prezenty. Wykonywali również bałwanki z recyklingu - wycięte z kartonu na jajka, a następnie pomalowane farbkami. W międzyczasie z pomocą nauczyciela tworzyli świąteczne niespodzianki dla rodziców. Mieli również poczęstunek w postaci pierników, ale mogli też najeść się do syta smaczną pizzą.