• Nowe meble dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie!

• Nasza szkoła została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 21 532 tys. Złotych zostaną zakupione nowe ławki i krzesła szkolne dla uczniów oraz regały, króre zapewnią uczniom odpowiednie warunki do nauki, zapobiegną wadom postawy oraz stworzą przyjazną przestrzeń. Realizacja projektu rozpocznie się na przełomie maja/czerwca, tak by już we wrześniu uczniowie mogli cieszyć się nową przestrzenią.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.

Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,

• Udział w gminnych uroczystościach w Rybnie

• 26.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach upamiętniających Ofiary Marszu Śmierci.

Grupa sportowców z klas 4-8, pod opieką p. Ewy Nowotarskiej i p. Aleksandry Bobkowskiej uczestniczyła w Biegu Pamięci. Podczas uroczystości na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie reprezentowali nas również uczniowie z pocztu sztandarowego, harcerze pełniący wartę honorową przy pomniku oraz klasa 7 b.

Przedstawiciele ww. uczniów wraz z p. dyrektorem Grzegorzem Puksztą złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami w Gniewinie i Rybnie.

Autorem zdjęć jest p. Andrzej Miedziak.

• Konkurs ekologiczny

• Chętne dzieci klas 1-3 wzięły udział w konkursie ekologicznym. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w 20 pytaniach. Każdy ekotest był dostosowany do poziomu edukacyjnego dzieci.