Aktualności

          • Od cienia do wyniku, obliczanie wysokości metodą proporcji

          • Skąd wiadomo, jak wysokie jest drzewo, budynek szkoły czy kosz do koszykówki, skoro nie możemy ich zmierzyć zwykłą miarką? Uczniowie klasy 5a już znają odpowiedź!

            Podczas zajęć w terenie wykorzystali długość cienia oraz poznane na lekcjach proporcje, aby obliczyć wysokość drzew rosnących wokół szkoły, budynku szkoły, tui, kosza do koszykówki i innych obiektów znajdujących się na szkolnym terenie.

            Było dużo mierzenia, liczenia, sprawdzania wyników i jeszcze więcej radości. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali w grupach, a największą satysfakcję sprawiło im odkrycie, że potrafią wykorzystać matematykę w praktyce. Nie brakowało zdziwienia, gdy okazywało się, jak wysokie są obiekty, obok których przechodzą każdego dnia.

            To były zajęcia pełne dobrej zabawy, które pokazały, że matematyka nie kończy się na zeszycie i podręczniku, a jest wokół nas i pomaga poznawać świat.

            Brawo, klaso 5a!

          • Lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa w OSP w Kostkowie

          • W ramach lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa klasy 8 ZSP w Kostkowie uczestniczyły w żywej lekcji w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostkowie. Podczas spotkania strażacy zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o swojej pracy i zadaniach. Mieliśmy okazję obejrzeć wyposażenie strażackie, wozy pożarnicze oraz sprzęt ratowniczy. Dowiedzieliśmy się także, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia i jak udzielać pomocy w nagłych wypadkach. Wizyta była bardzo interesująca i pozwoliła poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz pracy strażaków.

          • Kaszubska wycieczka do Szczecina

          • W dniach 21-24 maja uczniowie klas 4-8, którzy uczęszczają na język kaszubski wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Celem wizyty było poznanie dawnej kultury, tradycji i życia codziennego mieszkańców Pomorza. Następnie pojechaliśmy do Gryfic, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Basztę Prochową, Bramę Kamienną i Wysoką oraz ogród japoński. Po zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu w Szczecinie, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja.

            Drugiego dnia zwiedzaliśmy podziemny Szczecin, podczas którego przenieśliśmy się w czasie do okresu II Wojny Światowej. Następnie wspólnie z przewodnikiem p. Piotrem, którego serdecznie pozdrawiamy zwiedzaliśmy Szczecin (Zamek Książąt Pomorskich, Rynek Sienny, Czerwony Ratusz i Wały Chrobrego). Wieczór minął nam na grach i zabawach integracyjnych. Trzeciego dnia wybraliśmy się na Wyspę Wolin- Międzyzdroje. Zwiedziliśmy centrum muzealno-edukacyjne Wolińskiego Parku Narodowego. Mieliśmy również okazję zobaczyć żubry, sarny, wilki w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Po spacerze na promenadzie i milo udaliśmy się nad Jezioru Turkusowe, które zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Cały dzień towarzyszył nam nasz przewodnik p. Piotr. Ostatniego dnia po obfitym śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojechaliśmy do Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie, gdzie mieliśmy możliwość brać udział w warsztatach malowania na szkle. Pobyt w Swołowie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.  Ostatnim punktem naszej czterodniowej wycieczki była Ustaka i wejście na latarnię morską. W czasie wycieczki był również czas na odpoczynek, wspólny posiłek oraz zakup pamiątek. Wyjazd przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowie mogli lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę o Pomorzu i jego historii.