• Kiermasz rzeczy używanych

w Zespole Szkół Szkolno Przedszkolnym w Kostkowie

27.02.2024r

Piękniejszego widoku w ostatnim tygodniu lutego nauczyciele z Kostkowa nie mogli sobie wyobrazić. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował kiermasz rzeczy używanych. Rodzice zabrali się za porządki w swoich domach i oddali na rzecz społeczności szkolnej: planszówki, książki, zabawki i wiele innych rzeczy, które dzięki tej akcji zyskały drugie życie. Korytarze szkoły wybrzmiały gwarem prawdziwego rynku, a atmosfera była sprzyjająca, by uczyć dzieci przedsiębiorczości.

Zorganizowano stanowiska poszczególnych klas, wyceniono przedmioty, rozdzielono zadania i już! Wszystko działo się już samo… Dzieci młodsze chętnie kupowały przedmioty, z których starsi koledzy już wyrośli. Klasy starsze próbowały szczęścia w targowaniu i czyhali na promocję. Dzień pełen nowych doświadczeń oraz powodzeń, bo wszystko miało swój cel.

Uczniowie ze szkoły w Kostkowie mają plany na zagospodarowanie korytarzy szkolnych. W imię powiedzenia „Bez pracy nie ma kołaczy” – nie tracą czasu i realizują swoje cele. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękują wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie.